Ostrov života

 
  zpět

Ostrov života zve na čtvrtý Benefiční koncert

autor: Věra Baumgartnerová datum zveřejnění: 27.4.2014 zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA

 

TISKOVÁ ZPRÁVA 01/14

 

Třetí květnová sobota je už tradičním termínem koncertu občanského sdružení Hrádek nad Nisou – Ostrov života. I letos připravujeme zajímavý program, ve kterém nabídneme pestrou paletu zábavy pro všechny. V hlavní části koncertu zahrají kapely Aura, Druhý pokus a Žold. Ještě předtím nás čekají oblíbená vystoupení našich nejmenších, ukázky zásahu hrádeckých hasičů v podání nejmladších členů sboru, hrádecká rodačka a zpěvačka EKI, taneční vystoupení, dog dancing, pole dance, ukázky capoeiry a mnoho dalšího. Chybět nebude oblíbená dražba, která je už tradičním zpestřením koncertu a prodej rukodělných výrobků, které pro nás vyrobili šikovní Hrádečáci. Výtěžek z celé akce poputuje na konto sdružení.
 
Historie Benefičních koncertů pro Ostrov života se začala psát v květnu 2012, kdy jsme prvním koncertem chtěli představit naše sdružení veřejnosti. Očekávání byla na obou stranách. Návštěvníky zajímal náš projekt a my jsme zase byli zvědaví, jak ho přijmou. Podpora, jakou nám lidé od začátku našeho působení vyjadřují, nás nepřestává udivovat.  Koncerty, i další akce, které pořádáme, jsou hojně navštěvované a díky štědrosti těch, kdo na ně chodí, můžeme každý rok pomoci několika lidem z našeho okolí. Tato solidarita nás zavazuje. Snažíme se proto,  aby se návštěvníkům naše koncerty  líbily a věříme, že i letos spolu strávíme vydařené odpoledne a večer. Koncertem chceme zároveň poděkovat všem, kdo nás jakýmkoliv způsobem podporují.
 
Čtvrtý Benefiční koncert pro Ostrov života proběhne v sobotu 17. května 2014 od 14 hodin na hasičské louce v Hrádku nad Nisou.
 
 
Děkujeme městu Hrádek nad Nisou za spolupráci na přípravě koncertu a všechny srdečně zveme!
 
 
Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – Ostrov života je nezávislá iniciativa několika občanů našeho města. Jeho cílem je získávání finančních prostředků, díky kterým může poskytnout vážně nemocným spoluobčanům pomoc podle jejich konkrétních potřeb.
Sdružení pořádá různé kulturní a sportovní akce a jiné projekty, kterými se zároveň snaží na problematiku vážného onemocnění upozornit širokou veřejnost a připomenout důležitost vzájemné pomoci. Peníze získané z těchto akcí věnuje na nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními obvodními lékařkami, které se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty a jejich problémy setkávají. Právě u nich je také možné o pomoc požádat.

 

            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2020 Roman Sedláček