Ostrov života

 
  zpět

Výstava Hrádecký štětec byla úspěšná

autor: Věra Baumgartnerová datum zveřejnění: 26.8.2014 zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA

 

TISKOVÁ ZPRÁVA 04/14

 

Letošní už 6. ročník výstavy amatérských umělců Hrádecký štětec přivedl do Chrámu pokoje rekordní počet návštěvníků. Po tři dny mohli obdivovat díla deseti umělců z Hrádku nad Nisou a okolí. Část vystavených děl byla prodejná a laskaví autoři věnovali výtěžek z jejich prodeje sdružení Hrádek nad Nisou – Ostrov života. Díky nim a štědrosti návštěvníků, kteří přispívali do pokladničky u vchodu, putuje na pomoc potřebným částka přesahující 10 tisíc korun.
 
 
Pod hlavičkou sdružení Hrádek nad Nisou – Ostrov života se výstava letos konala podruhé a po loňském intermezzu v Bráně Trojzemí se opět vrátila do Chrámu Pokoje, kde před šesti lety začínala. Páteční slavnostní vernisáž, která zároveň zahájila Hrádecké slavnosti a Bartolomějskou pouť, přilákala víc jak stovku návštěvníků. V průběhu následujících dnů se na práce hrádeckých autorů přišly podívat další desítky lidí. Prohlížet mohli obrazy, kresby, fotografie, sošky z paverpolu, šperky a další. Několik z vystavených děl se prodalo a spolu s příspěvky do „Ostrovní“ kasičky se částka, která putuje na účet sdružení, vyšplhala na krásných 10.261 korun. Děkujeme!
 
Na letošní výstavě se představili tito autoři:
Jiří Műller, Hana Kašpárková, Jarmila Benešová, Helena Chadimová, Marie Novotná, Ilona Ryšánková, Miroslav Chmela, Vladimír Svatoň, Roman Drahoňovský a Zoryana Kizlyak.
 
Velmi nás těší zájem o výstavu a to jak ze strany návštěvníků, tak i ze strany autorů. Je potěšující vědět, kolik šikovných lidí mezi sebou máme. Už nyní se nám hlásí další zájemci, kteří by rádi předvedli své umění na některém z dalších ročníků. Hrádecký štětec je výstavou, kde mnozí svou práci ukazují veřejnosti úplně poprvé a je zároveň výzvou, díky které mají chuť ve svém koníčku pokračovat a zdokonalovat se. Věříme, že budeme mít stále co ukazovat a Hrádecký štětec čeká ještě mnoho stejně úspěšných ročníků, jako byl ten letošní. 
 
Děkujeme tímto Hedvice Zimmermanové za propůjčení prostor Chrámu Pokoje, městu Hrádek nad Nisou za podporu, Bráně Trojzemí za pomoc při propagaci, Regině Motlové za květiny pro vystavující a všem, kdo se na přípravě výstavy materiálně i jinak podíleli.

 

            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2020 Roman Sedláček