Ostrov života

 
  zpět

8. Benefiční koncert Ostrova života se blíží

datum zveřejnění: 14.5.2018 zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA

 

Třetí květnová sobota v Hrádku nad Nisou už tradičně patří Benefičnímu koncertu Ostrova života. Stejně, jako se tento termín usadil v kulturním kalendáři Hrádecka, usadil se koncert v srdcích těch, kdo chtějí pomáhat.

 

Každým rokem se organizátoři snaží nabídnout pestrý program pro všechny generace. Odměnou jim jsou stovky spokojených návštěvníků, kteří zavítají na Hasičskou louku a po celé odpoledne a večer se dobře baví.  Dobrovolné vstupné je veřejnou sbírkou „OSTROV POMÁHÁ“ a je určené na pomoc vážně nemocným spoluobčanům.
 
Benefiční koncerty Ostrova života si během uplynulých sedmi ročníků dokázaly vybudovat postavení jedné z největších kulturních akcí v Hrádku nad Nisou. Jejich věhlas už dávno překročil hranice města. S každým rokem do Hrádku míří stále více návštěvníků i ze vzdálenějších míst. Se stoupajícím počtem těch, kdo na koncert zavítají, roste také výtěžek z dobrovolného vstupného. Stotisícovou hranici se podařilo poprvé překonat v roce 2016. Loni na pomoc potřebným putovala částka atakující 150 tisíc korun. Rekordní byla i návštěvnost. Papírových srdíček, která jsou symbolem sbírky, organizátoři rozdali téměř 1300.
 
V letošním roce se návštěvníci opět mohou těšit na tradiční vystoupení dětí z místních mateřinek a zájmových kroužků. Své umění předvede taneční skupina Peklo Sonic a ohňovou šou nabídnou Ohnivé čarodějky. Děti i dospělé pobaví Marek Sýkora se svým divadlem Krtek. Hudební část programu pak obstarají kapely Přízeň, MAREKs, Cover Power, písničkářka Kaya a populární kapela Hodiny. Pro děti jsou připravené sportovní aktivity, nafukovací hrad i tvořivé dílničky.
 
8. Benefiční koncert Ostrova života proběhne 19. května 2018 od 14 hodin na Hasičské louce v Hrádku nad Nisou. Všechny srdečně zveme!
 
Za Hrádek nad Nisou – Ostrov života, z.s. Věra Baumgartnerová
 
V Hrádku nad Nisou 8. května 2018


Plakát rok 2018 (119 kB)

 

            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2023 Roman Sedláček