Ostrov života

 
  zpět

Výtěžek 8. Benefičního koncertu Ostrova života je potřetí šestimístný

datum zveřejnění: 24.5.2018 zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA

 

Výtěžek letošního Benefičního koncertu loňský rekord nepřekonal, potřetí za sebou se ale podařilo vybrat šestimístnou cifru.

 

V pořadí už 8. koncert proběhl v sobotu 19. května 2018 tradičně na hasičské louce v Hrádku nad Nisou. V posledních ročnících organizátoři zaznamenali návštěvnost vysoce přesahující tisícovku lidí a nejinak tomu bylo i letos. Díky štědrosti návštěvníků na konto veřejné sbírky „Ostrov pomáhá“ putuje téměř 112 tisíc korun.

Benefiční koncerty jsou stěžejní akcí spolku Hrádek nad Nisou – Ostrov života. Jsou vyvrcholením celoroční práce a zároveň poděkováním všem jeho příznivcům. Snahou pořadatelů je připravit program pro celé rodiny tak, aby si každý našel to své a strávil na louce příjemné odpoledne a večer.
 
Letos se o zábavu postarali převážně regionální umělci - skupiny MAREKs, Přízeň, Cover Power a zpěvačka Kaya, pozvání ale přijala také populární pražská kapela Hodiny. Nejen děti pobavil herec libereckého Naivního divadla Marek Sýkora se svými přáteli, své umění předvedli tanečníci ze skupiny Peklo Sonic a večer svojí ohňovou šou rozzářily Ohnivé čarodějky. Všichni bez výjimky vystoupili bez nároku na honorář, za což jim patří obrovský dík.
Pyšní rodiče mohli sledovat své nejmenší při vystoupeních, které s dětmi nacvičily učitelky mateřských škol, vystoupily také hrádecké mažoretky, taneční skupina Rising Stars ze základní školy v Doníně a nechyběl ani malý koncert hrádecké ZUŠ.
 
Lidé mohli tradičně přispět libovolným obnosem do zapečetěných pokladniček u vchodu a nakupovat ve stánku s rukodělnými výrobky. Také každoročně očekávaná dražba vynesla zajímavou částku.
 
Pokladny u vchodu: 79.367 Kč
Prodej ve stánku: 25.796 Kč
Dražba: 6.500 Kč
 
Na pomoc potřebným z Hrádku a okolí tak putuje celkem 111.663 korun. Opět cítíme respekt a pokoru. Nemáme dost slov, kterými bychom mohli poděkovat všem dárcům, účinkujícím, sponzorům a dobrovolníkům, kteří pomáhají při organizaci koncertu. Uvědomujeme si, že to, co děláme, by bez této podpory nebylo možné. A jsme pyšní na to, že to, co děláme, děláme právě v Hrádku nad Nisou. 


Fotka uživatele Hrádek nad Nisou - Ostrov života o.s.


 
Za spolek Hrádek nad Nisou – Ostrov života z.s.
Věra Baumgartnerová
 
 
V Hrádku nad Nisou  21. května 2018

 

            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2023 Roman Sedláček