Ostrov života
 
 

Z moře všedních dnů se jednoho rána u Hrádku nad Nisou vynořil Ostrov. Stal se prostředníkem mezi těmi, kdo chtějí pomáhat a těmi, kdo pomoc skutečně potřebují. Rychle ukázal, kolika lidem není osud jejich dlouhodobě nemocných spoluobčanů lhostejný.Pandemie a s ním spojený nouzový stav nás zastihl v čase, kdy vrcholily přípravy na jubilejní 10. Benefiční koncert. Poté, co padlo rozhodnutí koncert definitivně zrušit, přesunuli jsme energii do šití roušek. 3.7.2020 Zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA Dnes ve 14:00 měl začít Benefiční koncert Ostrova života, letos dokonce jubilejní, desátý. 16.5.2020 Zdroj: iHrádecko Zapsaný spolek Hrádek nad Nisou – Ostrov života zastihla pandemie koronaviru uprostřed příprav na jubilejní 10. Benefiční koncert. Jeho termín byl naplánovaný na 16. květen. 26.3.2020 Zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA


   

Cílem občanského sdružení Hrádek nad Nisou - OSTROV ŽIVOTA je získávání finančních prostředků, díky kterým může sdružení poskytnout vážně a dlouhodobě nemocným občanům z města a okolí pomoc dle jejich konkrétních potřeb. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními lékaři, kteří se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty setkávají. 


ostrovačky v akci
Sdružení pořádá různé kulturní a sportovní akce i jiné projekty, kterými se zároveň snaží na problematiku vážného onemocnění upozornit širokou veřejnost a připomenout důležitost vzájemné pomoci. Peníze získané z těchto akcí věnuje na nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů.
ilustrační foto

 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2020 Roman Sedláček