Ostrov života
 
 

Z moře všedních dnů se jednoho rána u Hrádku nad Nisou vynořil Ostrov. Stal se prostředníkem mezi těmi, kdo chtějí pomáhat a těmi, kdo pomoc skutečně potřebují. Rychle ukázal, kolika lidem není osud jejich dlouhodobě nemocných spoluobčanů lhostejný.Občanské sdružení Ostrov života dnes uspořádalo ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Liberec a městem Hrádek nad Nisou 1. Den prevence s Ostrovem. 27.6.2024 Zdroj: Hrádek nad Nisou v obrazech Spolek Ostrov života patří v Hrádku nad Nisou mezi ty nepřehlédnutelné. Založen byl v dubnu 2012, ale myšlenky na jeho vznik existovaly v hlavách zakladatelů již o několik měsíců dříve. Kořeny spolku nalezneme v místní komunitě motorkářů. Hlavním cílem sdružení je získávání finančních prostředků pro vážně a dlouhodobě nemocné občany města a okolí. Tuto pomoc poskytuje ve spolupráci s místními lékaři. 15.12.2023 Zdroj: iHrádecko O tom, že by na Benefiční koncert přišlo málo lidí, jsme ani nepřemýšleli. Že jich ale přijde víc jak tisícovka bylo příjemným překvapením. Koncert se letos konal v sobotu 24. června a lépe jsme si nemohli vybrat. 13.7.2023 Zdroj: Hrádek nad Nisou v obrazech


   

Cílem občanského sdružení Hrádek nad Nisou - OSTROV ŽIVOTA je získávání finančních prostředků, díky kterým může sdružení poskytnout vážně a dlouhodobě nemocným občanům z města a okolí pomoc dle jejich konkrétních potřeb. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními lékaři, kteří se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty setkávají. 


ostrovačky v akci
Sdružení pořádá různé kulturní a sportovní akce i jiné projekty, kterými se zároveň snaží na problematiku vážného onemocnění upozornit širokou veřejnost a připomenout důležitost vzájemné pomoci. Peníze získané z těchto akcí věnuje na nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů.
ilustrační foto

 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2024 Roman Sedláček