Ostrov života
 
 

Z moře všedních dnů se jednoho rána u Hrádku nad Nisou vynořil Ostrov. Stal se prostředníkem mezi těmi, kdo chtějí pomáhat a těmi, kdo pomoc skutečně potřebují. Rychle ukázal, kolika lidem není osud jejich dlouhodobě nemocných spoluobčanů lhostejný.Město Hrádek nad Nisou pro své nejohroženější obyvatele, kterými jsou senioři nad 65 let, zajistilo dodávku roušek. K rouškám a respirátorům, které by měly v těchto dnech dorazit do schránek lidí starších 60 let od státu, si tak můžete pro sebe nebo své rodiče a prarodiče pořídit další od města. 17.9.2020 Zdroj: iHrádecko Poslední víkend v srpnu tradičně patří Hrádeckým slavnostem a Bartolomějské pouti. Letos dlouho nebylo jasné, v jakém režimu bude možné pořádat kulturní a společenské akce, a proto se ještě před prázdninami rozhodlo, že klasické třídenní slavnosti, které do našeho města přivedou tisíce lidí ze širokého okolí, se konat nebudou. 17.9.2020 Zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA Pandemie a s ním spojený nouzový stav nás zastihl v čase, kdy vrcholily přípravy na jubilejní 10. Benefiční koncert. Poté, co padlo rozhodnutí koncert definitivně zrušit, přesunuli jsme energii do šití roušek. 3.7.2020 Zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA


   

Cílem občanského sdružení Hrádek nad Nisou - OSTROV ŽIVOTA je získávání finančních prostředků, díky kterým může sdružení poskytnout vážně a dlouhodobě nemocným občanům z města a okolí pomoc dle jejich konkrétních potřeb. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními lékaři, kteří se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty setkávají. 


ostrovačky v akci
Sdružení pořádá různé kulturní a sportovní akce i jiné projekty, kterými se zároveň snaží na problematiku vážného onemocnění upozornit širokou veřejnost a připomenout důležitost vzájemné pomoci. Peníze získané z těchto akcí věnuje na nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů.
ilustrační foto

 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2020 Roman Sedláček