Ostrov života
 
 

Z moře všedních dnů se jednoho rána u Hrádku nad Nisou vynořil Ostrov. Stal se prostředníkem mezi těmi, kdo chtějí pomáhat a těmi, kdo pomoc skutečně potřebují. Rychle ukázal, kolika lidem není osud jejich dlouhodobě nemocných spoluobčanů lhostejný.Ohlédnutí za prvním dnem Hrádeckých slavností 2022 30.8.2022 Zdroj: Hrádek nad Nisou v obrazech Benefiční koncerty Ostrova života vstoupily do druhé dvacítky. V pořadí 11. koncert se po loňských dobrých zkušenostech se změnou termínu konal opět na samém začátku prázdnin. Výtěžek je nižší než v předchozích letech. Odráží menší návštěvnost, kterou jsme letos zaznamenali. Přesto jsme byli velmi překvapeni. Víme, že doba je teď složitá a o to víc si vážíme každé jedné koruny, kterou lidé věnovali na dobrou věc. Letošní výsledek je pátý nejlepší v historii koncertů a po sedmé v řadě je šestimístný! 20.7.2022 Zdroj: Občanské sdružení Hrádek nad Nisou – OSTROV ŽIVOTA Předposlední ohlédnutí za Benefičním koncertem Ostrova života přiblíží ukázky na pomezí tance, akrobacie a bojového umění, které na Hasičské louce v Hrádku nad Nisou zdaleka ne poprvé představila Vem Camará Capoeira Liberec. 14.7.2021 Zdroj: Hrádek nad Nisou v obrazech


   

Cílem občanského sdružení Hrádek nad Nisou - OSTROV ŽIVOTA je získávání finančních prostředků, díky kterým může sdružení poskytnout vážně a dlouhodobě nemocným občanům z města a okolí pomoc dle jejich konkrétních potřeb. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními lékaři, kteří se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty setkávají. 


ostrovačky v akci
Sdružení pořádá různé kulturní a sportovní akce i jiné projekty, kterými se zároveň snaží na problematiku vážného onemocnění upozornit širokou veřejnost a připomenout důležitost vzájemné pomoci. Peníze získané z těchto akcí věnuje na nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů.
ilustrační foto

 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2023 Roman Sedláček