Ostrov života
 
 

Komu pomáháme

Jednoduše řečeno  každému, kdo to potřebuje…  každému, kdo je vážně nemocný, žije mezi námi a je v našich silách mu pomoci.

Razíme myšlenku, že osud změnit nemůžeme, můžeme ale zmírnit jeho dopad. Někdy i malá pomoc totiž dokáže zázraky. Pacientům s těžkým onemocněním jsme tak přispěli například na ortopedické a zdravotní pomůcky, ozdravné pobyty, nutriční výživu, onkologické léky a masti, které se doplácejí, zdravotní matrace či antidekubitní pomůcky. Poskytli jsme ale například i příspěvky na hospicovou péči rodinám, které by si jí jinak nemohly dovolit.

Kromě toho nakupujeme či od soukromých dárců získáváme nejrůznější zdravotní pomůcky, které pacientům a potřebným lidem půjčujeme. Jedná se o polohovací postele, invalidní vozíky, chodítka, sedátka do vany apod.

V roce 2012 jsme poskytli příspěvky v celkové výši 44.800 Kč. V zatím rekordním roce 2013 to bylo 114.694 Kč a v roce 2014 se pak jednalo o částku 70.534 Kč.

Z čeho pomáháme

Na činnost sdružení získáváme finanční prostředky pořádáním akcí a prodejem drobných výrobků (viz. rubrika Naše akce). Zásadní měrou nám finančně i materiálně pomáhají sponzoři z řad firem, podnikatelů či soukromých osob. Sdružení podporují lékaři, zdravotníci, zástupci města i občané různých věkových kategorií.


misa_vozik.jpg

Pomozte i Vy

Pomáhat těm, kteří to potřebují, je možné několika způsoby.
   
Finanční pomoc:
  • zasláním jakékoliv částky přímo na účet sdružení – jednorázově či pravidelně - č.ú.: 2954230359/0800 
  • přispěním do kasiček na námi pořádaných akcích či zakoupením některého z výrobků v prodejním stánku 
  • příspěvkem na zajištění organizace Benefičních koncertů 

Materiální pomoc: 
  • zakoupením zdravotních či ortopedických pomůcek, které můžeme dál předávat potřebným
 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2024 Roman Sedláček