Ostrov života
 
 

Benefiční koncerty

Koncerty jsou stěžejními akcemi našeho sdružení. Pořádají se pravidelně vždy v květnu. Rok od roku se těší stále většímu zájmu návštěvníků i těch, kdo na nich chtějí vystoupit. 
 
V průběhu uplynulých koncertů jsme tak měli možnost vidět a slyšet mnoho (nejen místních) kapel a interpretů, jmenovat můžeme například liberecké kapely Těla a Swallov This nebo Atomic.s Tomáše Marka, zpěvačku Leonu Černou, Janu Vébrovou či hrádeckou rodačku EKI.  
 
Není to ale jen hudba, která baví návštěvníky našich koncertů. V minulosti jsme si užili i vystoupení trialového mistra Honzy Sladkého, ukázky umění capoiery, dogdancing, nejrůznější taneční vystoupení či představení herců libereckého Naivního divadla.   
 
Každoročně s nabídkou účasti oslovujeme také školy, školky a spolky z našeho města.  Představení hrádeckých dětí jsou vždy velmi milá a těší se velké oblibě.  
 
Koncerty navštěvují stovky lidí, kteří mohou přímo na místě přispět do kasiček. Účinkující vystupují bez nároku na honorář. Organizaci a technické zajištění finančně podporují nejrůznější sponzoři a velkou podporu máme také od města Hrádek nad Nisou.

Z našeho Facebooku….  „Myslím, že dopad činnosti Ostrova života má větší rozměr, než to vypadá na první pohled. Tmelíte lidi a to je obrovská věc pro celé město. Včera jsem byla několikrát dojatá. Krásně . Děkuju za blahodárný zážitek!“ Eva L.

   


plakát rok 2019 (102 kB)
plakát rok 2018 (119 kB)
plakát rok 2017 (121 kB)
plakát rok 2016 (92 kB)
plakát rok 2015 (102 kB)
plakát rok 2014 (108 kB)
plakát rok 2013 (112 kB)
plakát rok 2012 (117 kB)

Prodej rukodělných výrobků

Po Benefičních koncertech je prodej rukodělných výrobků druhou nejvýznamnější složkou našich příjmů.  Těší nás o to víc, že tento statut získala tato činnost zcela náhodou a spontánně. Dnes je stánek s rukodělnými výrobky neodmyslitelnou součástí nejen našich Benefičních koncertů, ale i nejrůznějších akcí pořádaných městem. Pravidelně se například účastníme „minijarmarku“ u příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na hrádeckém náměstí.    
 
Výrobky, které jménem sdružení prodáváme, získáváme od našich spoluobčanů. Před každou akcí se nám sejde bohatý sortiment nejrůznějších předmětů ze všech možných materiálů. Vyrábí je děti ve školách a školkách, v rámci kroužků při místním Domě dětí a mládeže, přispívají maminky z mateřského centra, senioři z Klubu důchodců i jednotliví tvůrci. Často pro nás tvoří celé rodiny či skupiny přátel.  

Nepřestáváme se divit, kolik šikovných lidí mezi námi je, navíc ochotných věnovat svůj čas, energii i materiál na dobrou věc. Prodejní stánek je pokaždé v obležení a jednotlivé výrobky sklízí obdiv nejen nakupujících. Všem za to patří obrovský dík. 
 
Tisková zpráva 05/14:..  „Letošní prodej přinesl rekordní částku. Díky štědrosti těch, kteří pro sebe či své blízké některou z nabízených věcí zakoupili, můžeme dál pomáhat těm, kteří to potřebují.  Z letošního Adventního prodeje na konto Ostrova života putuje částka 33. 557 korun!“

prodej_koncert.jpg

  

Hrádecký štětec

Výstava „Hrádecký štětec“ je tradiční výstavou, jejíž historie se píše o pár let déle, než vznik samotného sdružení. 
 
Přesto je s ním spjatá velmi těsně a to proto, že u jejího zrodu stáli stejní lidé, jako u zrodu sdružení a také proto, že první myšlenky na jeho založení se začaly rodit právě při jednom z ročníků výstavy.   
 
Na Hrádeckém štětci vystavují amatérští umělci Hrádecka, jejichž díla si často nezadají s těmi profesionálními. Během několika málo dní trvání výstavy si obrazy, šperky či fotografie prohlédnou stovky návštěvníků, kteří nešetří slovy chvály a obdivu. Od okamžiku založení sdružení se výstava pořádá pod hlavičkou Ostrova života a zájemci mohou přispět dobrovolným vstupným do kasičky či zakoupením některého z vystavených děl, která autoři k tomuto účelu našemu sdružení věnují. 
 
Hrádecký štětec se koná vždy poslední srpnový víkend u příležitosti Hrádeckých slavností v Chrámu Pokoje. 
 
Tisková zpráva:  „Hrádecký štětec je výstavou, kde mnozí svou práci ukazují veřejnosti úplně poprvé a je zároveň výzvou, díky které mají chuť ve svém koníčku pokračovat a zdokonalovat se. Věříme, že budeme mít stále co ukazovat a Hrádecký štětec čeká ještě mnoho stejně úspěšných ročníků, jako byl ten letošní. ..“
Piknik na Ostrově

Neformální setkání a poděkování pro všechny, kdo pomáhají.
  

Kalendář

 
            Pro Občanské sdružení Hrádek nad Nisou - Ostrov života © 2015-2024 Roman Sedláček